• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria spacerowe dla psa

Wychodząc z psem, warto zadbać o akcesoria spacerowe dla psa. Najważniejszą rzeczą  dla każdego czworonoga, o której nie możemy zapomnieć podczas spaceru, jest smycz.  W miejscach publicznych pies musi cały czas być na smyczy, dlatego warto zadbać, aby miał ją jak najlepiej dopasowaną. Odpowiednio dobrana smycz oraz obroża zapewnią nam kontrolę nad psem. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno smycze automatyczne, jak i te na klasycznym sznurku.

Długie i krótsze, plecione lub na klasycznej taśmie w wielu wersjach kolorystycznych pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Ponadto na obroże dla psa powinno się przyczepić identyfikatory, plakietkę z imieniem i naszym numerem, które ułatwią jego znalezienie gdyby się zgubił. Jego odnalezienie podczas spaceru ułatwią też elementy odblaskowe umieszczone na akcesoriach spacerowych dla psa. 

Czym kierować się wybierając akcesoria spacerowe dla psa?

Dobierając akcesoria, trzeba pamiętać o kilku aspektach. Najważniejszym kryterium doboru akcesoriów spacerowych dla psa jest rozmiar. Większe psy muszą nosić większe obroże, tak aby czuły się w nich komfortowo, natomiast dla mniejszych piesków lepsze są mniejsze obroże, które nie będą im spadać podczas spaceru. W doborze rozmiaru na pewno pomoże tabela rozmiarów producenta. Dla małych czworonogów najlepiej sprawdzają się szelki dla psa, które dodatkowo chronią je przed ewentualną kontuzją. W naszym sklepie także specjalnie dla nich znajdziecie lekkie smycze dla psa, które nie będą dla nich dodatkowym obciążeniem. Drugim kryterium jest materiał, z jakiego zostały wykonane dane produkty. Zwykle wytwarza się je z materiałów syntetycznych, ze skóry i częściowo z metalu, na przykład w formie łańcucha. Najlepiej wybrać tę opcję, która najlepiej sprosta twoim wymaganiom. W naszym asortymencie znajdziesz też kagańce dla psa wykonane z nylonu, skóry lub bardzo trwałych materiałów, które są wykonane w taki sposób, aby nie sprawiały psu dyskomfortu podczas noszenia.