• Kategorie
  • Szukaj
  • Karma dla kota

Jedzenie jest bowiem jedną z najważniejszych potrzeb, ale od niego zależy nie tylko zaspokojenie kociego głodu, ale również zdrowie, kondycja, piękny wygląd. Dlatego, wybierając odpowiednią karmę dla kota na Pupilek.com.pl, należy oceniać skład produktu i zawartość poszczególnych elementów. Dzięki temu dostarcza się mruczkowi tego wszystkiego, czego na co dzień potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. 

Zbilansowana karma dla kota

By dobrać karmę dla kota, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników. Choć pupile nie lubią zmiany pożywienia, to czasem jest ona niezbędna i na przykład wynika z wprowadzanych diet czy też jest efektem naturalnego rozwoju, w czasie którego zmienia się zapotrzebowanie na konkretne składniki. Może to dotyczyć także określonych problemów zdrowotnych. Najczęściej opiekunowie sięgają po zbilansowane i gotowe karmy dla kota. To ułatwia podawanie jedzenia i jest wygodne. Z drugiej strony daje pewność, że dostarcza się wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin, mikro i makroelementów. Wybór propozycji bytowych, specjalistycznych czy też uzupełniających jest bardzo duży. 

Różne warianty karm dla kotów

Popularnością cieszy się sucha karma dla kota. Małe twarde granulki są wygodne do podania, zawierają mało wody, a dzięki temu dłużej zachowują świeżość. Z drugiej strony wymagają zapewnienia odpowiedniego nawodnienia. Posiłki dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych i są wysokokaloryczne. Natomiast mokra karma dla kota bardziej przypomina naturalny pokarm. Jest aromatyczna i zdecydowanie łatwiejsza do spożywania przez seniorów. Może mieć konsystencję pasztetów, kawałków mięsnych w sosie czy galarecie. Warto również zaopatrzyć się w przysmaki dla kota. To dodatki, które mruczki uwielbiają. Stają się również idealną nagrodą i motywacją oraz uzupełniają codzienną dietę w wartościowe składniki odżywcze. 

 

Wybierz już dziś propozycje najlepsze dla Twojego pupila!