• Kategorie
  • Szukaj
  • Karma dla psa

Doskonałej jakości karma dla psa to podstawa jadłospisu, a także inwestycja w zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję. To jeden z najważniejszych aspektów opieki nad pupilem, więc nie cena, a skład powinien być kluczowym argumentem przy wyborze odpowiedniej propozycji. A producenci – i ci znani, i ci niszowi, oferują szereg różnych propozycji, które bez problemu można dopasować do konkretnych potrzeb.

Po karmę dla psa, jaką oferujemy na Pupilek.com.pl, sięga się codziennie, więc poza walorami smakowymi, które pokocha twój zwierzak trzeba zadbać o to, by dostarczała niezbędnych składników odżywczych, białka, tłuszczu i makro- oraz mikroelementów

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Nie ma jednej uniwersalnej karmy dla psa dla wszystkich. Każdy pupil ma swoje indywidualne wymagania. Będą one zależne od wieku, poziomu aktywności, stanu zdrowotnego i fizjologicznego, a czasem także rasy. Należy zwracać uwagę na jakość diety. Musi być ona oparta na mięsie i im więcej jest go w składzie, tym lepiej. Należy także zrezygnować z różnego rodzaju wypełniaczy, których pies nie potrzebuje.

Karma dla psa – jakie rodzaje?

Producenci proponują bardzo różnorodne karmy dla psów. Są to propozycje bytowe, weterynaryjne, które odpowiadają na potrzeby zwierząt o specjalnych wymaganiach. Pełnowartościowe pożywienie dla psa dostępne jest w formie suchej i mokrej. Zapewnia pupilowi niezbędne składniki, a dzięki temu opiekunowie nie muszą sięgać po dodatkową suplementację. Karma sucha dla psa jest bardziej skoncentrowana i ma więcej kalorii. Mokra karma dla psa dostarcza mniej energii, ale wiele psów preferuje ten sposób karmienia ze względu na walory smakowe. Najczęściej opiekunowie stosują więc żywienie mieszane, które jest oparte na mięsie, warzywach i zbożach. A to zbilansowany zestaw substancji odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania psów w każdym wieku. Inne zapotrzebowanie na składniki będzie miał oczywiście szczeniak (sprawdź nasz wybór karmy i mleka dla szczeniąt oraz butelki do karmienia szczeniąt), a inne dorosły pupil czy senior. Specjalne linie karm są przeznaczone dla zwierząt borykających się z różnymi chorobami, tych z nadwagą czy też po kastracji. W ofercie są też przysmaki dla psa.

Wybierz najlepsze produkty dla swojego psa i zainwestuj w zdrowie i kondycję!