• Kategorie
  • Szukaj
  • Pielęgnacja gryzoni i małych ssaków

Wydawać by się mogło, że gryzonie oraz małe ssaki, przez swój rozmiar nie muszą mieć tak pieczołowitej opieki jak psy lub koty. Nic bardziej mylnego. Małe zwierzaki też potrzebują odpowiedniego zadbania, a artykuły do pielęgnacji gryzoni i małych ssaków z pewnością w tym pomogą!

Produkty dla gryzoni i małych ssaków - jak zadbać o higienę najmniejszych stworzeń?

Aby Twoje małe zwierzątko pozostało szczęśliwe i zdrowie powinieneś zatroszczyć się nie tylko o czystość jego środowiska, ale też o nie same. Nasz sklep posiada doskonałe szampony i akcesoria pielęgnacyjne dla gryzoni i małych ssaków, którymi będziesz mógł utrzymywać swojego małego przyjaciela w czystości. W ofercie szamponów posiadamy świetne koncentraty dla fretek i świnek morskich, w których wysoka zawartość naturalnych protein przywraca sierści połysk oraz gładkość. Likwiduje także nieprzyjemne zapachy i zapobiega elektryzowaniu się sierści. To, co także powinno znaleźć się w klatce Twojego zwierzaka to narożna kuweta. Odchody gryzoni zawierają duża amoniaku, którego nadmiar może bardzo zaszkodzić tym maluchom.

Dlaczego należy regularnie pielęgnować gryzonie i mniejsze ssaki?

Te zwierzęta ze względu na swój rozmiar są o wiele bardziej wrażliwe na rozmaite pasożyty i zanieczyszczenia. Tyczy się to w szczególności chomików i świnek morskich. Te drugie muszą być często, a nawet codziennie czesane, aby ich futerko pozostawało jak najdłużej lśniące i zdrowe. Fretki zaś uwielbiają czystość w swoich klatkach, więc trzeba im dwa razy dziennie opróżniać kuwetę i czyścić klatkę. Jedne i drugie gryzonie niezbyt lubią kąpiele, więc trzeba je ograniczyć do minimum, wtedy gdy nasze zwierzątko jest bardzo ubrudzone. Odpowiednio dobrane do potrzeb artykuły do pielęgnacji gryzoni i małych ssaków pomogą pupilowi poczuć się komfortowo. Jeśli masz problem ze swoim zwierzakiem, zasięgnij czym prędzej porady lekarza weterynarii.  W razie pytań dotyczących odpowiedniego asortymentu zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze produktów!