• Kategorie
  • Szukaj
  • Pielęgnacja kota

Higiena zwierząt jest niezwykle ważna, ponieważ może uchronić naszych pupili od chorób i niebezpiecznych pasożytów takich jak m.in. pchły czy kleszcze. Kiedy jednak przychodzi nam wybrać odpowiedni preparat, to duży wybór powoduje, że zazwyczaj nie wiemy, który produkt warto wybrać. Nasz sklep internetowy rozwiązuje ten dylemat, ponieważ klient ma dostęp do najwyższej jakości akcesoriów pielęgnacyjnych dla kota, pochodzących od renomowanych producentów. Szczotki i grzebienie dla kota będą pomocnym narzędziem w codziennym czesaniu, a szampony i odżywki dla kota sprawią, że sierść zyska nowy blask.

Postaw na nasze sprawdzone produkty do pielęgnacji kota

Jednym z największych atutów naszego sklepu jest to, że dobieramy do asortymentu tylko najlepsze rynkowe marki szamponów, odżywek, neutralizatorów, a także cenionych preparatów z kocimiętką. Priorytetem w działalności naszej firmy jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i pełni zdrowia każdego pupila. Kolejnym powodem, dlaczego preparaty do pielęgnacji kota z naszego sklepu spełnią Twoje oczekiwania, to naturalne składy produktów. Zawierają one między innymi ekstrakty na bazie naturalnych ziół, dlatego delikatnie pielęgnują i nie uczulają. Kolejną grupą naszych produktów, które zapewniają skuteczną ochronę oraz pielęgnację sierści, to szampony i odżywki dla kota. Dają one nie tylko poczucie odświeżenia, likwidują nieprzyjemny zapach, ale też skutecznie eliminują pchły.

Kocia higiena – czy rzeczywiście powinniśmy kąpać koty?

Wielu sceptyków twierdzi, że koty nie powinny być myte. Istnieją jednak czasem przypadki, że kąpiel jest wręcz konieczna. Szczególnie gdy chodzi o utrzymywanie higieny kotów rasowych, posiadających dłuższą sierść. Czasem też zdarza się, że kot, bawiąc się na zewnątrz domu może strasznie się ubrudzić i wtedy konieczna jest interwencja, aby nie doprowadzić do powstania kołtunów. Gdy jednak kot jest ubrudzony tylko miejscowo może to zakończyć się tylko lekko nawilżoną gąbką i odrobiną szamponu dla zwierząt.