• Kategorie
  • Szukaj
  • Pielęgnacja psa

Pielęgnacja psa to szereg rytuałów, które towarzyszą każdemu wyjściu na spacer, wszystkim zabiegom higienicznym, a także zabawie. Przede wszystkim odpowiednio dopasowane produkty takie jak na przykład szampony i odżywki dla psa pomagają zadbać o urodę pupila. Z drugiej strony są również inwestycją w kondycję, zdrowie i dobry nastrój nie tylko czworonoga, ale również i opiekunów. 

Psie pazurki elementem pielęgnacji pupila

Niezwykle ważnym aspektem staje się więc odpowiednie dopasowanie preparatów oraz akcesoriów do konkretnego pupila. W pielęgnacji psa istotne jest odpowiadanie na potrzeby i dobranie metody dbania o urodę i zdrowie do wymagań rasy, wieku czy też na przykład rodzaju sierści czy włosów. Trzeba także wziąć pod uwagę indywidualne predyspozycje. Na przykład pielęgnacja pazurów psa będzie wymagać specjalistycznego sprzętu. Wiele osób korzysta z usług weterynarzy, choć są też tacy, którzy zabiegi wykonują w domach. Gdy będzie się to robić regularnie, z pewnością nabierze się wprawy, a także psiak przyzwyczai się do niezbyt przyjemnej czynności. Z drugiej strony krótkie pazurki nie tylko estetycznie wyglądają, ale sprawiają, że można korzystać z bardzo różnych aktywności. 

Pielęgnacja psa to przede wszystkim dbałość o kondycję futra

Najwięcej uwagi właściciele poświęcają pielęgnacji psiej sierści, a na Pupilek.com.pl można znaleźć wiele produktów i preparatów temu służących. Najczęściej kryterium jest rodzaj i długość futerka. Przy krótkich włosach rewelacyjnie sprawdzają się szampony odżywiające. Sprawiają one, że sierść jest lśniąca, a skóra nawilżona. Preparaty do długich włosów mają za zadanie zapobiegać elektryzowaniu się i ułatwiają rozczesywanie. Wówczas często warto zaopatrzyć się w nożyczki do strzyżenia psa. W wielu wariantach niezbędny może się okazać trymer. Dobrej jakości akcesoria pozwolą zadbać o wygląd pupila, ale także zagwarantują mu komfortowe warunki. Na co dzień niezbędne są także szczotki i grzebienie dla psa. Pozwalają utrzymać sierść i skórę w dobrej kondycji, usuwają martwe włosy i podszerstek, a także zmniejszają tak uciążliwe linienie. Dopasowana do potrzeb pielęgnacja psa to radość pupila i satysfakcja opiekuna. 

Zobacz, jakie propozycje mamy dla Twojego czworonożnego przyjaciela!