• Kategorie
  • Szukaj
  • Smycze dla psa

Decydując się na czworonoga, musimy kupić odpowiednie smycze dla psa.  Na rynku jest wiele wariantów, dlatego trzeba wybrać ten najodpowiedniejszy dla naszego pupila. Smycz jest jednym z głównych elementów podstawowego wyposażenia psa i powinna spełniać nasze oczekiwania, tak aby było dobrane odpowiednio do opiekuna i zwierzaka.

Smycz dla psa powinna dać poczucie kontroli nad psem, tak aby móc zapewnić bezpieczeństwo jemu i innym. Ponadto takie akcesoria spacerowe dla psa ułatwiają futrzakom odczytywanie sygnałów od człowieka i pomagają właścicielowi w procesie uczenia psa. 

Jakie korzyści przynoszą dobrze dobrane smycze dla psa?

Smycze taśmowe to modele, które świetnie sprawdzą się podczas codziennych spacerów. Natomiast podczas wspólnych treningów biegowych świetnie sprawdzą się smycze regulowane, które nie będą obciążały nikogo, dopasowując się do tempa psa i właściciela. Natomiast jeśli chcesz dać pieskowi więcej swobody postaw na smycze Flexi, która pozwoli psu, poruszać się tak jak on chce, co pomoże w zaspokojeniu jego ciekawości.  Ponadto pozostając lekko napięta, da właścicielowi poczucie kontroli nad psem. Takie smycze znajdziesz również w wersji odblaskowej. Smycze z amortyzatorem sprawdzają się idealnie kiedy pies podczas spacerów się wyrywa. Często jest on narażony na wiele bodźców, mogących odwrócić jego uwagę, dlatego zainteresowany pies może ruszyć w stronę ciekawiącego go obiektu. Wtedy zwykle szarpie, ciągnąc za sobą także opiekuna. Amortyzator w smyczy dla psa świetnie minimalizuje to nieprzyjemne uczucie i chroni właściciela przed urazami.