• Kategorie
  • Szukaj
  • Szampony i odżywki dla psa

Dopasowane do konkretnych potrzeb szampony i odżywki dla psa to podstawowy element pielęgnacji. Różnego rodzaju produkty można dobrać do indywidualnych potrzeb. Czasem wyznacza je rasa, długość sierści, alergie czy też rodzaj aktywności. 

Specjalistyczne szampony i odżywki dla psów

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed szamponami i odżywkami dla psa, jest zadbanie o czystość pupila. Poza tym zawarte w preparatach składniki doskonale nawilżają skórę, łagodzą podrażnienia, a także nadają włosom blasku. W wielu wariantach specjalistyczne kosmetyki dla zwierząt, które oferujemy na Pupilek.com.pl, także poprawią ich kolor. Za każdym razem szampony dla psów muszą być dopasowane do kondycji i rodzaju sierści. Chodzi przecież o to, by były one zdrowe i świetnie się prezentowały. Poza tym różnego rodzaju preparaty powinny być dobierane do stanu skóry i ewentualnych problemów dermatologicznych. Z wieloma z nich można się uporać, wybierając takie preparaty jak odżywki dla psów. Mają one również za zadanie zminimalizować dyskomfort, jaki w czasie kąpieli czy też czesania może się pojawić.

Propozycje na młodych psów

Na szczególną uwagę zasługują szampony dla szczeniąt. Ich delikatna sierść wymaga specjalnej pielęgnacji, stąd w kosmetykach obecność allantoiny, która uelastycznia i odżywia skórę oraz dba o kondycję cebulek włosa, a te właśnie w pierwszym roku życia się rozwijają. W szamponach i odżywkach dla psa dorosłego znaleźć można natomiast olejki roślinne, które wzmacniają sierść oraz naturalne składniki, które chronią przed przesuszaniem się skóry i zapewniają jedwabiście gładkie i lśniące włosy.

 

Sprawdź, które z propozycji będą doskonałe dla Twojego psa!