• Kategorie
  • Szukaj
  • Szelki dla psa

Wielu właścicieli decyduje się na szelki dla psa. Szelki są rozszerzoną wersją klasycznej obroży, dodatkowo zabezpieczoną o pasek przebiegający pod klatką piersiową lub zabudowanymi na kamizelce. W odróżnieniu od obroży szelki posiadają wiele zalet, przede wszystkim zdrowotnych. 

Kiedy pies ciągnie, będąc w obroży, może zbyt mocno się przeciążyć, co ma negatywny wpływ na jego krtań i kręgosłup. W przypadku używania szelek ten problem znika, gdyż zaczepione są zarówno o szyje, jak i klatkę piersiową. W ten sposób rozkłada się obciążenie z szyi na klatkę piersiową.

Dlaczego warto wymienić obrożę na szelki dla psa?

 Dużą zaletą szelek dla psa jest ich elastyczność i możliwości regulacji, gdyż mogą rosnąć razem z psem. Ponadto ich konstrukcja jest niezwykle lekka, dlatego idealnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu wielu innych aktywności. Szelki zakłada się przez głowę i zapina na piersi psa, co sprawia, że  są bardzo łatwe w obsłudze. Aby nasz pupil chciał chodzić w szelkach dla psa, dobrze go wcześniej do nich przyzwyczaić. Dobrze robić to już od jego najmłodszych lat, wtedy ten proces będzie łatwiejszy i bardziej naturalny. Inną metodą jest nagradzanie, jeśli pies za kilka minut zabawy w szelkach dostanie jakąś nagrodę, będą one kojarzyły mi się pozytywnie i chętniej będzie je zakładał. Wielkość szelek jest całkowicie uzależniona od obwodu klatki piersiowej psa. Mierzymy go, oplatając czworonoga metrem krawieckim na wysokości ramion. Do wyniku należy dodać  1 cm, tak aby szelki nie były dla niego zbyt ciasne. Dzięki regulowanym paskom można stopniowo dopasowywać wielkość tych akcesoriów spacerowych dla psa do potrzeb pupila.