Szczęśliwy pies, to taki, który ma okazję do wystarczającej ilości wysiłku fizycznego. Dlatego, jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o naszego pupila, to rzecz jasna musimy zapewnić mu dobre pożywienie, aby miał dużo siły na codzienne aktywności, ale nie możemy zapomnieć o tym, aby miał również odpowiednią ilość wysiłku. W tym celu, świetnie sprawdza się jazda na rowerze z psem. Oczywiście pierwsze, co musimy nabyć, to smycz do roweru dla psa. A następnie zabrać się za regularne treningi z naszym czworonożnym przyjacielem.

Warto zaznaczyć, że większość psów, szczególnie tych miejskich, nie wyróżnia się szczególną kondycją. Działa to bardzo podobnie, jak u człowieka – brak odpowiedniej ilości ruchu, oznacza brak sprawności fizycznej. Dlatego nie wystarczy chwycić za smycz do roweru dla psa i wsiąść na wspomniany jednoślad. Trzeba stopniowo zbudować formę naszego pupila, zaczynając od krótszych dystansów lub w skrajnych przypadkach, nawet od regularnych spacerów, które trochę rozruszają naszego czworonoga.

Standardowo, kiedy sięgamy po smycz dla psa, będziemy zaczynali od 10 minutowego treningu podczas, którego będziemy spokojnie jechali na rowerze, a nasz pies będzie truchtał obok. Stopniowo, z tygodnia na tydzień można zwiększać obciążenie, tak aby docelowo odbywać godzinne treningi. Należy jednak pamiętać o tym, aby cały czas obserwować naszego czworonożnego podopiecznego, tak by jazda z psem na rowerze, była dla niego przyjemnością, a nie torturą.

Podobnie, jak u ludzi, przed bieganiem powinno unikać się karmienia. Pełen żołądek może doprowadzić do intensywnego bólu, a w skrajnych przypadkach nawet do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego, kiedy sięgamy po smycz do roweru dla psa, nie sięgamy po miskę dla psa i karmę dla psa. Najpierw trening, potem nagroda w postaci jedzenia.

Pies na rowerze – czy to dobry pomysł?


Do pewnego stopnia, można to określić intuicyjnie. Kiedy smycz do roweru dla psa zobaczy husky lub owczarek niemiecki, to raczej się ucieszy i nie będzie mógł się doczekać wspólnej wycieczki. Natomiast smycz do roweru dla psa, takiego jak np. buldog angielski, będzie obrazem, który kojarzy mu się z całkowicie zbędnym i nadmiernym wysiłkiem, który w jego ocenie jest nikomu do niczego potrzebny.
Ogromne znaczenie ma też wiek, waga, stan zdrowia no i rzecz jasna, wspomniana wcześniej kondycja fizyczna. Zbyt intensywny wysiłek nie jest zalecany dla szczeniaków, których organizm się dopiero rozwija oraz starszych psów.
Zanim zacznie się jazda na rowerze z psem – należy zacząć rozgrzewkę, najlepiej w formie wspólnej zabawy. Dzięki temu nasz podopieczny uniknie niepotrzebnych kontuzji.

Jazda na rowerze z psem, jak zacząć?


Trzeba mieć świadomość, że rower, smycz do roweru dla psa, pies oraz rzecz jasna jego właściciel lub właścicielka – to za mało, aby w bezpieczny i komfortowy sposób oddać się tej formie aktywności. Należy wybrać odpowiednie miejsce, w którym można spokojnie poświęcić czas na treningi, w taki sposób, aby nie narażać swojego pupila, siebie oraz osób postronnych.

Przede wszystkim psa trzeba nauczyć, na czym polega cała ta zabawa, jak ma się ustawić względem roweru i jakie są nasze oczekiwania względem niego. Należy również zwrócić uwagę na to, żeby nigdy nie przywiązywać smyczy do kierownicy lub obwiązywać jej sobie wokół nadgarstka.
Zwracamy na to uwagę, ponieważ dla wielu osób, smycz do roweru dla psa, która jest dobrze przymocowana i nie wypadnie z ręki – może wydawać się czymś kuszącym i rozsądnym. Jednak do momentu – w którym nasz pupil postanowi pobiec w kierunku, którego się kompletnie nie spodziewaliśmy. W przypadku przymocowania smyczy, skończy się to katastrofą.

Smycze dla psa – jaką wybrać?


Jeżeli chodzi o odpowiednią smycz do roweru dla psa, to mamy do wyboru kilka możliwości.

Smycze Flexi – wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniają bardzo duży komfort podczas spacerów. Umożliwiają regulowanie długości oraz posiadają ergonomiczną rączkę. Dobry wybór, jeżeli chodzi o smycz do roweru dla psa.
Smycze z amortyzatorem – przeznaczone do codziennego użytku, dla osób które aktywnie spędzają czas z psem, idealne nie tylko, jako smycz do roweru dla psa, ale również wspólnego joggingu, czy spaceru z psem.
Smycze taśmowe – idealne dla wysportowanych psów, bardzo odporne na rozerwanie, a także warunki atmosferyczne. Idealne do spacerowania podczas każdej pogody lub jazdy z psem na rowerze.
Smycze regulowane – wykonane z wysokiej jakości taśmy, mocne i trwałe w użytkowaniu. Możliwość przepięcia karabińczyka sprawia, że nadają się świetnie do terenów miejskich, jak i wyprawy terenowej.

Będąc wyposażonym w odpowiedni sprzęt, wiedząc, jak się za to zabrać, należy tylko napompować opony w rowerze, sprawdzić stan hamulców oraz dokonać pozostałych prac konserwacyjnych, jeżeli są potrzebne, a następnie czekać na idealną pogodę, która sprawi, że wspólna jazda z psem na rowerze, będzie czystą przyjemnością. Z całą pewnością, będzie nią dla Twojego czworonożnego pupila, który nie będzie mógł narzekać na brak aktywności.