Wieczorne spacery latem są cudowne – wysoka temperatura, łagodne światło utrzymujące się do godziny 21, przyjemna bryza przynosząca wytchnienie od upałów. Jednak już od września, aż do maja, wieczorne spacery oznaczają chodzenie w ciemności. Oczywiście, nie jest to powód, by z nich zrezygnować. Z pewnością, Twój pies nie zaakceptuje takiej wymówki.

Sklepy zoologiczne są dziś wyposażone w szeroką gamę produktów, które uczynią spacery po zmroku nie tylko znacznie bezpiecznymi, ale też przyjemniejszymi. Należą do nich odblaskowe i świecące obroże, szelki, smycze i zawieszki. Poniżej znajdziesz propozycje takich akcesoriów.

Kamizelki odblaskowe na spacery z psem

Uszyte z odbijających światło materiałów w jaskrawych kolorach, kamizelki to rozwiązanie, z którego powinieneś skorzystać, jeśli chodzisz z psem wzdłuż jezdni. Zadbaj o widoczność psa i swoją – kamizelka sprawia, że kierowcy będą w stanie zauważyć was już z odległości kilkuset metrów, i łagodnie was wyminą. Oczywiście, istnieją skrojone pod wymiar kamizelki dla psów, a także wyposażone w odblaskowe elementy szelki i puszorki, które pełnią analogiczną funkcję. Szelki odblaskowe to znakomity sposób, by pies pozostał widoczny z dużej odległości.

Świecące obroże i smycze

Innym świetnym sposobem na nie stracenie psa z oczu podczas nocnego spaceru są podświetlane smycze i obroże. Zwiększają widoczność psa zarówno dla ciebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Dzięki odpowiedniej obroży dla psa, Nie stracisz psa z oczu, nawet jeśli pobiegnie na znaczną odległość. Istnieje mnóstwo świetnych, podświetlanych obroży, ale jednym z popularnych obroży, który zbiera entuzjastyczne recenzje, jest obroża LED KOMFORT PETLOVE, dostępna w różnych rozmiarach i posiadająca trzy tryby świecenia – ciągły, pulsacyjny szybki i pulsacyjny wolny. Lekka i wygodna, zapewnia psu komfort i bezpieczeństwo. Warto też wyposażyć się w smycz odblaskową KERBL, która sprawi, że będziecie lepiej widoczni dla innych. Pamiętaj, że smycz jest niezbędnym wyposażeniem na spacerze – na puszczenie psa luzem możesz pozwolić sobie tylko w kontrolowanych warunkach, na przykład na wybiegu.

Odblaski i odblaskowe zawieszki

Sylikonowy odblask KERBL możesz przyczepić do psiej obroży, kamizelki, smyczy. Jest wodoodporny i zniesie pogryzienie. Umieszczone w środku baterie pozwalają na 100 godzin świecenia, a pies będzie widoczny z odległości do pięciuset metrów. Podobnie działa świecący wisiorek KERBL. Podobnie jak większość tego typu produktów, pozwala na wybór ciągłej i pulsacyjnej opcji świecenia. Dla mniejszych psów sprawdzi się zawieszka-breloczek Pet Style.

Nie zapomnij o latarce!

Jeśli stracisz psa z oczu w ciemności, odblaski nie pomogą, jeśli nie będzie w pobliżu światła, które może się od nich odbić. Dlatego warto mieć w pogotowiu latarkę o dużym zasięgu i z dobrze naładowanymi bateriami. Dzięki niej, zobaczysz psa z odblaskową obrożą nawet z odległości kilkuset metrów. Oczywiście, w przypadku akcesoriów świecących, latarka nie jest potrzebna, ale niektóre psy czują się zdezorientowane i niespokojne, gdy powiesimy im na szyi odpowiednio mocne światełko.

Inne środki bezpieczeństwa

Na koniec, krótkie przypomnienie ogólnych zasad, których przestrzegać powinien każdy właściciel czworonoga. Pies, poza wyznaczonymi terenami, powinien być wyprowadzany na smyczy, na szczęście, dzięki smyczom flexi, taki spacer nie oznacza braku ruchu. Pamiętaj, by wybierać smycze wykonane z wysokiej jakości materiałów, bo nawet nieduży pies może zerwać marnej jakości karabińczyk, jeśli zobaczy coś, za czym warto pobiec.

Warto zaczipować psa – weterynarz umieści pod skórą między łopatkami zwierzęcia chip zawierający dane właściciela. Te informacje może odczytać każdy, kto dysponuje odpowiednim czytnikiem – tego typu sprzęt znajduje się w każdej przychodni weterynaryjnej, a także jest na wyposażeniu straży miejskiej i schronisk dla zwierząt. Dzięki temu, przy odrobinie szczęścia, zaginiony pies wróci do nas naprawdę szybko. Chip jest pierwszą rzeczą, którą sprawdzają służby po znalezieniu wałęsającego się psa. W przypadku rasowych psów, narażonych na kradzież, pozwala natychmiast ustalić właściciela i uniknąć wielu nieprzyjemności. Choć czipowanie psa nie jest obowiązkowe, większość odpowiedzialnych właścicieli się na to decyduje.

Oczywiście, podczas wieczornego spaceru, powinieneś mieć przy sobie także naładowany telefon komórkowy. Podczas większości takich wyjść nic szczególnego się nie wydarzy – ale ten jeden raz, kiedy pies zerwie się ze smyczy, będziesz świadkiem wypadku, a może znajdziesz w krzakach potrzebujące pomocy zwierzę – okaże się niezastąpiony.

Polecane produkty

FLEXI NEW COMFORT - smycz automatyczna dla psa, czarna L 5m TAŚMA
ALL FOR DOGS Obroża LED Panterka Niebieska L
KERBL Szelki odblaskowe Norwegian, 46 cm
KERBL Smycz odblaskowa, 200 cm x 20 mm