pupilek.com.pl

Blog tematyczny o zoologii, psach i kotach

RybyZwierzęta

Jakie rybki do małego akwarium? Odpowiadamy

Jakie rybki do małego akwarium? Odpowiadamy

Wiele osób zastanawia się, jakie rybki do małego akwarium są najlepszym wyborem. Istnieją sprawdzone gatunki, które od lat są kupowane przez ludzi. Bardzo istotne jest dopasowanie rybek do wielkości akwarium. Celem jest to, żeby czuły się tam komfortowo oraz swobodnie.

Akwarium

Niestety nie każda osoba ma miejsce na spory zbiornik wodny w mieszkaniu. Z tego powodu małe akwaria do 15 litrów nierzadko są jedynym rozwiązaniem dla pewnych ludzi. Oprócz tego małe akwaria wybierają osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z akwarystyką, a ponadto nie wiedzą, jak postępować z danymi rodzajami ryb. Jak się okazuje, dobór akwarium zależny jest przede wszystkim od typu rybek, jakie są celem kupna. Nie każda ryba jest w stanie żyć w dużym akwarium, gdyż nierzadko czuje się tam zagubiona i wymaga mniejszych zbiorników. Dlatego podczas kupna akwarium, trzeba zastanowić się nad jego wyposażeniem. Istotne jest to, czy konkretna ryba wymaga filtra do wody. Trzeba też dowiedzieć się, jakie podłoże należy zakupić. Poznanie wymagań hodowlanych ryb jest pierwszą rzeczą, na której trzeba skupić swoją uwagę.

Jakie rybki do akwarium?

Trzeba wiedzieć o tym, że małe akwaria są zdecydowanie tańszą opcją niż te mające pojemność stu litrów. Co więcej, w mniejszych zbiornikach przeważnie hodowane są ryby słodkowodne niewymagające zbytniej uwagi oraz kupna specjalistycznych akcesoriów. Warto podkreślić, że początkujący akwaryści w wielu przypadkach stawiają na mniejsze akwaria, ponieważ nie mają aż tak sporego doświadczenia w hodowli rybek. Decydowanie się od razu na wielkie akwarium nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej na samym początku sprawdzić, czy ma się na tyle sporo czasu oraz cierpliwości, żeby zajmować się rybkami. Na pierwsze akwarium zalecana jest pojemność wynoszącą 30-35 litrów. Wciąż na rynku dostępne są 15-litrowe kulowe, w których jedynie poszczególne gatunki poczują komfort. Warto zaznaczyć, że słodkowodne ryby są świetnym wyborem dla początkujących, ponieważ bardzo dobrze czują się w mniejszych akwariach, a dodatkowo nie wymagają poświęcenia sporej ilości uwagi.

Sprawdzona ryba do małego akwarium

Nie każdy wie o tym, jakie wybrać rybki do małego akwarium. Szczególnie zalecanym gatunkiem jest bojownik syjamski. Mowa tutaj o rybie akwariowej cechującej się długimi, barwnymi płetwami, a ponadto kolorowym ubarwieniem. Gatunek ten zaliczany jest do grupy ryb słodkowodnych. Nie zaleca się go trzymać w kuli. Co więcej, akwarium nie może być też zbyt duże. Najlepiej postawić na pojemność wynoszącą 30 litrów. Bojownik syjamski to ryba, która nie jest zbyt wymagająca, jeżeli mowa o jej pielęgnacji. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30 st. Celsjusza, z tego powodu bardzo przydatny w czasie kontrolowania tego parametru jest termometr. Warto też dodać, że ryba ta jest uważana za gatunek, który jest właściwy dla początkujących akwarystów. Przede wszystkim jest łatwa w wychowaniu, a ponadto można ją trzymać pojedynczo. Co więcej, bojownik syjamski to ryba, która dostępna jest w wielu sklepach zoologicznych.

Udostępnij